Właśnie zbliża się twój wymarzony urlop. Ulubione ubrania, buty i kosmetyki… już znalazły miejsce w walizce. Nie zapomnij jeszcze o jednej istotnej rzeczy, a mianowicie wakacyjnej apteczce.

Sezon urlopowy w pełni, dlatego już dziś podpowiadamy co zrobić, aby nie zepsuć sielankowego nastroju i cieszyć się nim w pełni. W tym czasie warto zaopatrzyć się w wakacyjną apteczkę, nawet jak na co dzień jesteśmy okazem zdrowia. Szkoda by było, żeby wymarzony urlop popsuła nam choroba.

Kompletujemy wakacyjną apteczkę

Z pewnością ten niezbędnik pozwoli nam uniknąć niepotrzebnego stresu wywołanego, m.in. szukaniem apteki w miejscu, do którego być może wybieramy się po raz pierwszy czy też braniem leków, których nie znamy.

Zawartość wakacyjnej apteczki jest uzależniona od miejsca, do którego jedziemy. Jednak z pewnością są elementy, które powinny stanowić podstawę każdej apteczki, niezależnie od kierunku podróży, szczególnie kiedy mamy dzieci.

Takim „must have” są: leki przyjmowane stale i doraźnie (np. na chorobę lokomocyjną, trawienne, przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe), materiały opatrunkowe (np. plastry, bandaż, woda utleniona), krople do ucha i oczu, środki łagodzące oparzenia czy też na uczulenia.

Siła drzemie w naturze

Czy to wystarczy? Oczywiście, że nie! Warto także zadbać o gardło i górne drogi oddechowe, nawet jak wybieramy się w ciepłe regiony. W tym czasie bezlitosna może być dla nas i naszych bliskich klimatyzacja w hotelu czy też samolocie. Oczywiście „faszerowanie” się lekami też nie jest zalecane przez wielu lekarzy. W związku z tym warto sięgnąć po bezpieczne wyroby medyczne, które stawiają na naturalne składniki, np. miód i propolis.

Zatrzymajmy się na chwilę przy propolisie (kit pszczeli), który produkowany jest przez pszczoły. Jego właściwości doceniono już 15 tysięcy lat temu, a dziś można spotkać się z określeniem „wyjątkowa mieszanina XX wieku”. Patrząc na jego działania nie można się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Propolis jest bowiem wykorzystywany jako środek przeciwwirusowy, bakteriobójczy przeciwgrzybiczny, czy też przyśpieszający gojenie i regenerację tkanek. Na zdolności niszczenia oraz blokowania różnych wirusów i bakterii mają wpływ substancje zawarte w propolisie, m.in. flawonoid galangina. W składzie propolisu znajdziemy ponad 300 aktywnych składników, np. witaminy B1, B2, B6, C, E, kwas pantotenowy i kwas foliowy oraz sód, potas, magnez, wapń, cynk i żelazo.

Propolis w połączeniu z miodem dostarcza organizmowi porządną dawkę wartościowych substancji, które z pewnością wesprą nas w walce z chorobą. Miód nazywany jest „płynnym złotem”, a jego niesamowitą moc doceniono już w starożytności. To „bursztynowe lekarstwo” zawiera w sobie cenne składniki, takie jak: cukry, składniki mineralne, mikroelementy, enzymy, aktywne substancje biologiczne, witaminy B1, B2, B6, E, K, C, karoten, kwas pantotenowy i kwas foliowy.

WHO doceniło miód

Warto nadmienić, że Światowa Organizacja Zdrowia uznała miód za potencjalny środek wykorzystywany w likwidowaniu przeziębienia. Raport WHO na temat leczenia zakażeń górnych dróg oddechowych u małych dzieci wyraźnie pokazuje, że miód to bezpieczny środek na kaszel i przeziębienie. Miód może ukoić stan zapalny gardła i jest zalecany do łagodzenia jego bólu u dzieci.

Korzystny wpływ propolisu i miodu na organizm sprawił, że są one wykorzystywane nie tylko w celach leczenia przeziębienia czy też grypy, ale także profilaktycznych. Te wartościowe naturalne składniki można odnaleźć choćby w wyrobach medycznych z linii Apicold, których skuteczność została potwierdzona w badaniach.

Standaryzacja to gwarancja jakość

Przy czym propolis zawarty w produkcie Apicold podlega standaryzacji. Czym jest standaryzacja i dlaczego jest to tak ważne? Charakterystyczną cechą surowców roślinnych jest ich zmienny skład chemiczny uzależniony od warunków ekologicznych uprawy. Dlatego producenci stosują standaryzację, bo dzięki temu jesteśmy pewni, że dany produkt zawiera ściśle określoną ilość substancji odpowiedzialnych za efekty lecznicze.

Standaryzacja wyrobu medycznego gwarantuje ujednolicenie zawartości związków czynnych w każdej dawce produktu. Należy zaznaczyć, że proces ten dokonuje się na bazie norm farmakopealnych danego kraju lub jakościowych danego surowca.

Tym samym możemy powiedzieć, że standaryzowany ekstrakt propolisu w Apicold to gwarancja jakości i skuteczności. Wysokiej jakości składniki zapewniają szybki powrót do zdrowia poprzez wyeliminowanie głównych objawów przeziębienia i zapewnienie dodatkowych działań wspierających układ immunologiczny.

Leczenie dziecka to nie lada wyzwanie

I to co istotne produkty te mogą być również przyjmowane przez dzieci. Z myślą o nich, szwajcarski producent linii Apicold stworzył kilka jego form: spray do nosa i do gardła oraz syrop na kaszel suchy. Z pewnością takie rozwiązanie przemawia na korzyść tego produktu, tym bardziej, że mały pacjent podczas złego samopoczucia bywa marudny i płaczliwy. Dla samych rodziców podanie preparatu staje się niemałym wyzwaniem, dlatego tak istotna jest jego postać.

Warto jednak o odporność organizmu zadbać na długo przed urlopem, szczególnie w czasach trwającej pandemii. Substancje zawarte w Apicold pomagają zmniejszyć ryzyko zakażenia różnymi wirusami oraz rozwoju chorób. I co istotne produkt dzięki zastosowaniu naturalnych składników nie uzależnienia ani nie powoduje alergii (standaryzowany ekstrakt propolisu wykorzystywany w Apicold jest oczyszczony z białek).

Zadbaj o swój budżet

Na koniec dodajmy, że szwajcarskie produkty, o których pisaliśmy nie zrujnują twojego portfela, co jest ważną informacją, biorąc pod uwagę, że jedziesz na wakacje. I tak, za Apicold (syrop) ok. 10 zł, a za Apicold (spray do jamy ustnej lub aerozol do nosa) ok. 20 złotych.

Jeśli nie myślałeś jeszcze o wakacyjnej apteczce, a wybierasz się na urlop to koniecznie ją skompletuj. Zadbaj o zdrowie i bezpieczeństwo swoje oraz swoich najbliższych. Dostępność danego produktu możesz sprawdzić na stronach: gdziepolek.pl i ktomalek.pl.

 

Źródło: 

https://www.medonet.pl/leki-od-a-do-z,propolis—wlasciwosci,artykul,1725481.html
https://miodymanuka.pl/manuka-miod-z-propolisem
WHO (2001), Cough and Cold Remedies for the Treatment of Acute Respiratory Infections in young children, Child and adolescent health and development